KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 9031220
*
nr 903 1220
Henning Ståhlberg
(1888-1953), Sverige
Akvarell, Henning Ståhlberg (1888-1953), Stockholmsmotiv, signerad -33, 40x49
Henning Ståhlberg, född 1888 i Småland, död 1953, svensk målare.
Utrop:
400 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 juli 2014
kl 18:02:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/7 09:49:13
1
100 kr
19/7 20:33:20
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Henning Ståhlberg
Henning Ståhlberg, född 1888 i Småland, död 1953, svensk målare.
Läs mer om Henning StÃ¥hlberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller henning ståhlberg motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:01
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06
-
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:25
-
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:49
-
5014 Pastell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Spanjorska, 68x4..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:49
*
Henning Ståhlberg
Henning Ståhlberg, född 1888 i Småland, död 1953, svensk målare.
Läs mer om Henning StÃ¥hlberg
nr 903 1220
Henning Ståhlberg
(1888-1953), Sverige
Akvarell, Henning Ståhlberg (1888-1953), Stockholmsmotiv, signerad -33, 40x49
Henning Ståhlberg, född 1888 i Småland, död 1953, svensk målare.
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 juli 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/7 09:49:13 | 1 | 100 kr |
19/7 20:33:20 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Henning Ståhlberg
Henning StÃ¥hlberg, född 1888 i SmÃ¥land, död 1953, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Henning StÃ¥hlberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller henning ståhlberg motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:01 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06 -
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:25 -
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:49 -
5014 Pastell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Spanjorska, 68x4..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:49